Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 40
mandag, 02-10-2017
16:30-20:30 Gymnastik NKA
tirsdag, 03-10-2017
16:00-21:00 Gymnastik NKA
18:00-19:30 Yoga NKA
onsdag, 04-10-2017
15:15-20:30 Gymnastik NKA
16:45-20:45 Callanetics NKA
19:00-21:00 Bestyrelsesmøde.Gymnastik i Basen NKA
torsdag, 05-10-2017
16:30-20:00 Gymnastik NKA
fredag, 06-10-2017
14:00-16:00 Bedsteforældredag børnehaven/vuggestue SKOVTROLDE SAE, SGN, SGS, SHN, SJK, SLN, SPT, STJ, STT
16:00-19:00 Badminton NKA
19:00-21:30 4.- 6. klasser Fællesfest 4AN, 4AO, 4AS, 4BN, 4BO, 5AN, 5AO, 5AS, 6AN, 6AO, 6AS, 6BO NHO, OJE, OML, SEB, SLA, SLN
19:00-21:30 4.- 6. klasser Fællesfest 4AN, 4AO, 4AS, 4BN, 4BO, 5AN, 5AO, 5AS, 5BO, 6AN, 6AO, 6AS, 6BO
19:00-21:30 4.- 6. klasser Fællesfest 4AN, 4AS, 4BN, 4BO, 5AN, 5AO, 5AS, 5BO, 6AN, 6AO, 6AS, 6BO
Uge 41
mandag, 09-10-2017
- Toningsuge for grundskolen AN, AO, AS, BN, 1AN, 1AO, 1AS, 2AN, 2AO, 2AS, 2BO, 3AN, 3AO, 3AS, 3BN, 3BO, 4AN, 4AO, 4AS, 4BN, 4BO, 5AN, 5AO, 5AS, 5BO, 6AN, 6AO, 6AS, 6BO
07:45-13:45 Toningsuge for grundskolen AS, 1AS, 2AS, 3AS, 4AS, 5AS, 6AS SBC, SBN, SEB, SIL, SJH, SJP, SKL, SKS, SLG, SLN, SMG, SMK, SMM, SNJ, SOS, SPE, SSC, SSM
08:00-14:00 Toningsuge for grundskolen AN, BN, 1AN, 2AN, 3AN, 3BN, 4AN, 4BN, 5AN, 6AN NAN, NAS, NBS, NCM, NCV, NDH, NDK, NDL, NDO, NEI, NEL, NHO, NJN, NKE, NLH, NMH, NMM, NMO, NMT, NSJ, NSS, NVJ, SEB, NMR, NBH
15:00-18:00 Skole - hjem samtaler 3.A 4AO OJL, OJN
16:30-20:30 Gymnastik NKA
tirsdag, 10-10-2017
- Toningsuge for grundskolen AN, AO, AS, BN, 1AN, 1AO, 1AS, 2AN, 2AO, 2AS, 2BO, 3AN, 3AO, 3AS, 3BN, 3BO, 4AN, 4AO, 4AS, 4BN, 4BO, 5AN, 5AO, 5AS, 5BO, 6AN, 6AO, 6AS, 6BO
07:45-13:45 Toningsuge for grundskolen AS, 1AS, 2AS, 3AS, 4AS, 5AS, 6AS SBC, SBN, SEB, SIL, SJH, SJP, SKL, SKS, SLG, SLN, SMG, SMK, SMM, SNJ, SOS, SPE, SSC, SSM
08:00-09:00 Gerskov kirke Salmesangsprojekt afslutning AS, 1AS, 3AS, 2AS, 4AS, 5AS, 6AS SBC, SBN, SEB, SIL, SHU, SJH, SJP, SKS, SLA, SLG, SLN, SMG, SMK, SMM, SNJ, SOS, SPE, SSC, SSM
08:00-14:00 Toningsuge for grundskolen AN, BN, 1AN, 2AN, 3AN, 3BN, 4AN, 4BN, 5AN, 6AN NAN, NAS, NBS, NCM, NCV, NDH, NDK, NDL, NDO, NEI, NEL, NHO, NJN, NKE, NLH, NMH, NMM, NMO, NMT, NSJ, NSS, NVJ, SEB, NMR, NBH
08:50-10:00 MiniMax/Vuggestuen
16:00-21:00 Gymnastik NKA
18:00-19:30 Yoga NKA
onsdag, 11-10-2017
- Toningsuge for grundskolen AN, AO, AS, BN, 1AN, 1AO, 1AS, 2AN, 2AO, 2AS, 2BO, 3AN, 3AO, 3AS, 3BN, 3BO, 4AN, 4AO, 4AS, 4BN, 4BO, 5AN, 5AO, 5AS, 5BO, 6AN, 6AO, 6AS, 6BO
07:45-13:45 Toningsuge for grundskolen AS, 1AS, 2AS, 3AS, 4AS, 5AS, 6AS SBC, SBN, SEB, SIL, SJH, SJP, SKL, SKS, SLG, SLN, SMG, SMK, SMM, SNJ, SOS, SPE, SSC, SSM
08:00-14:00 Toningsuge for grundskolen AN, BN, 1AN, 2AN, 3AN, 3BN, 4AN, 4BN, 5AN, 6AN NAN, NAS, NBS, NCM, NCV, NDH, NDK, NDL, NDO, NEI, NEL, NHO, NJN, NKE, NLH, NMH, NMM, NMO, NMT, NSJ, NSS, NVJ, SEB, NMR, NBH
09:30-10:45 Dagplejen gymnastiksalen
15:00-18:00 Skole - hjem samtaler 3.A 4AO OJL, OJN
15:15-20:30 Gymnastik NKA
16:45-20:45 Callanetics NKA
19:30-22:00 Gymnastik Generealforsamling NKA
torsdag, 12-10-2017
- Toningsuge for grundskolen AN, AO, AS, BN, 1AN, 1AO, 1AS, 2AN, 2AO, 2AS, 2BO, 3AN, 3AO, 3AS, 3BN, 3BO, 4AN, 4AO, 4AS, 4BN, 4BO, 5AN, 5AO, 5AS, 5BO, 6AN, 6AO, 6AS, 6BO
07:45-13:45 Toningsuge for grundskolen AS, 1AS, 2AS, 3AS, 4AS, 5AS, 6AS SBC, SBN, SEB, SIL, SJH, SJP, SKL, SKS, SLG, SLN, SMG, SMK, SMM, SNJ, SOS, SPE, SSC, SSM
08:00-14:00 Toningsuge for grundskolen AN, BN, 1AN, 2AN, 3AN, 3BN, 4AN, 4BN, 5AN, 6AN NAN, NAS, NBS, NCM, NCV, NDH, NDK, NDL, NDO, NEI, NEL, NHO, NJN, NKE, NLH, NMH, NMM, NMO, NMT, NSJ, NSS, NVJ, SEB, NMR, NBH
16:30-20:00 Gymnastik NKA
18:00-21:00 Fællesspisning i 7.c 7CO OGA, OMH
fredag, 13-10-2017
- Toningsuge for grundskolen AN, AO, AS, BN, 1AN, 1AO, 1AS, 2AN, 2AO, 2AS, 2BO, 3AN, 3AO, 3AS, 3BN, 3BO, 4AN, 4AO, 4AS, 4BN, 4BO, 5AN, 5AO, 5AS, 5BO, 6AN, 6AO, 6AS, 6BO
- Motionsdag AN, AO, AS, BN, 1AN, 1AO, 1AS, 2AN, 2AO, 2AS, 2BO, 3AN, 3AO, 3AS, 3BN, 3BO, 4AN, 4AO, 4AS, 4BN, 4BO, 5AN, 5AO, 5AS, 5BO, 6AN, 6AO, 6AS, 6BO, 7AO, 7BO, 7CO, 8AO, 8BO, 8CO, 9AO, 9BO, 9CO, 9DO, M1A, M2A, M3A, REE, S1A, S2A, S3A, SKOVTROLDE
07:45-13:45 Motionsdag AS, 1AS, 2AS, 3AS, 4AS, 5AS, 6AS, SKOVTROLDE SBC, SBN, SEB, SIL, SJH, SJP, SKL, SKS, SLG, SLN, SMG, SMK, SMM, SNJ, SOS, SPE, SSC, SSM
08:00-14:00 Motionsdag AN, BN, 1AN, 2AN, 3AN, 3BN, 4AN, 4BN, 5AN, 6AN NAN, NAS, NBS, NCM, NCV, NDH, NDK, NDL, NDO, NEI, NEL, NHO, NJN, NKE, NLH, NMH, NMM, NMO, NMT, NSJ, NSS, NVJ, SEB, NMR, NBH
16:00-19:00 Badminton NKA
Uge 43
mandag, 23-10-2017
08:00-15:00 Fotografering, afd. Nordvest elever 0,3 og 6 + personale AN, BN, 3AN, 3BN, 6AN
16:30-20:30 Gymnastik NKA
tirsdag, 24-10-2017
08:45-11:35 Odense Domkirke salmesangsprojekt 4.kl. 4AS SJH
08:50-10:00 MiniMax/Vuggestuen
09:00-12:00 Odense Domkirke salmesangsprojekt 4.-5. kl. 4AO, 4BO, 5AO, 5BO OGB, OKB, OPC, ORJ, OTH
16:00-21:00 Gymnastik NKA
18:00-19:30 Yoga NKA
onsdag, 25-10-2017
09:30-10:45 Dagplejen gymnastiksalen
15:15-20:30 Gymnastik NKA
16:45-20:45 Callanetics NKA
torsdag, 26-10-2017
16:30-20:00 Gymnastik NKA
fredag, 27-10-2017
07:00-09:00 Halloween grundskolen Otterup AO, 1AO, 2AO, 2BO, 3AO, 3BO, 4AO, 4BO, 5AO, 5BO, 6AO, 6BO, M1A, M2A, S1A, S2A OGB, OGS, ORJ
08:00-15:00 Fotografering, afd, Skovløkken - elever 0,3 og 6 + personale AS, 3AS, 6AS SBC, SBN, SEB, SIL, SJH, SJP, SKL, SKS, SLG, SLN, SMG, SMK, SMM, SNJ, SOS, SPE, SSC, SSM
14:00- Bag for en sag i SFO/ klub Skovtroldene SKOVTROLDE SKL, SLN, SLV, SMM, SSM
16:00-19:00 Badminton NKA
Uge 44
mandag, 30-10-2017
15:00-18:00 skole-hjem 3.B 4BO OJL, ORT
16:30-20:30 Gymnastik NKA
tirsdag, 31-10-2017
08:50-10:00 MiniMax/Vuggestuen
09:00-10:00 Spil dansk dag AO, 1AO, 2AO, 2BO, 3AO, 3BO, 4AO, 4BO, 5AO, 5BO, 6AO, 6BO, M1A, M2A, S1A, S2A OKB
16:00-21:00 Gymnastik NKA
18:00-19:30 Yoga NKA